x
nasza historia
produkty
pracownia
kontakt
 
x x
Początki firmy sięgają roku 1884, kiedy to Józef Wilk - pradziad obecnego właściciela, rozpoczynał wytwarzanie wyrobów z drewna...
 
x

Obecna firma została założona w 1948 roku przez Władysława Wilka i od początku istnienia nastawiona była na wykonywanie indywidualnych i nietypowych zamówień. W 1989 roku, pieczę nad firmą przejął syn Łukasz.

W chwili obecnej standardem jest całkowite wyposażenie wnętrz począwszy od projektu, poprzez prace adaptacyjne, aż do wykonawstwa.

Wykonujemy repliki istniejących mebli, bądź odtwarzamy je na podstawie zdjęć i rysunków przy zachowaniu tradycyjnych metod i materiałów stolarskich. Do produkcji używamy najlepszych gatunków drewna oraz naturalnych politur i złoceń.

W 2000 roku powstała nowa firma PPHU Wilk, prowadzona przez córkę obecnego właściciela Katarzynę Wilk. Zakład ten specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy mebli na eksport.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług, oraz do skorzystania z przygotowanej specjalnie dla Państwa Encyklopedii meblarstwa, w której znalazło się wiele pojęć i terminów związanych z rodzajami i produkcją mebli.
 
Nasza Historia | Produkty | Pracownia | Oferta | Kontakt
Wilk Meble Stylowe © 1884-2008 Kalwaria Zebrzydowska
German German Version | English English version | Meblopedia - wszystko o meblach
Korzystając z tradycyjnych metod i materiałów stolarskich wykonujemy na zamówienie stylowe: sypialnie, krzesła, komody, sofy, oraz meble gabinetowe.